WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

11.10.2023XI Dni Otwarte Poradnictwa Zawodowego w Gliwicach

Chciałbyś znaleźć nową, satysfakcjonującą pracę? Zdobyć kompetencje i wiedzę przydatne na rynku zawodowym? A może planujesz zmianę dotychczasowego miejsca zatrudnienia lub całkowite przebranżowienie? Skorzystaj z fachowej pomocy doradców zawodowych podczas Dni Otwartych Poradnictwa Zawodowego organizowanych w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2023 w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gliwicach.
 
Tegoroczne Dni Otwarte Poradnictwa Zawodowego PUP w Gliwicach pod hasłem „Talent i praca – to się opłaca!” potrwają od 16 do 22 października. W ramach wydarzenia wszyscy chętni gliwiczanie zainteresowani rozwojem osobistym będą mogli skorzystać z bezpłatnego wsparcia doradców zawodowych.
 
XI Dni Otwarte Poradnictwa Zawodowego to m.in.:
 
-indywidualne spotkania z doradcami zawodowymi,
-możliwość zbadania preferencji i predyspozycji zawodowych, 
-warsztaty grupowe dotyczące rozwoju osobistego „Mam moc! – bilans kompetencji zawodowych” (obowiązują zapisy),
-codzienna dawka cennych informacji i haseł motywacyjnych na Facebooku,
-e-book „Rozwiń swój TALENT i bądź THE BEST!”, 
-konkurs talentów „Talenciaki Debeściaki!” skierowany do mieszkańców Gliwic i powiatu gliwickiego.
 
Coś dla siebie znajdą także uczniowie klas ósmych, ale także siódmych szkół podstawowych, ich rodzice oraz pedagodzy, którzy 17 i 18 października w godz. 9.00–14.30 będą mogli wziąć udział w Dniach Otwartych „Miasteczko Rzemiosł” organizowanych przez Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Gliwicach we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy oraz gliwicką Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną.
 
Uczestnicy wydarzenia, które odbędzie się w siedzibie Cechu przy ul. Raciborskiej 2 (I piętro, sala konferencyjna) wezmą udział w prelekcjach oraz zapoznają się z ofertą Cechu i zrzeszonych w nim zakładów rzemieślniczych, co pomoże im w wyborze przyszłej ścieżki zawodowej. Na gości czekać będą także występy artystyczne uczniów Szkół Branżowych I Stopnia oraz słodki poczęstunek.
 
Organizatorem Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, objętego patronatem Ministerstwa Nauki i Edukacji oraz Ministra Rodziny i Polityki Społecznej, jest Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP.
 
Szczegółowe informacje publikowane będą na stronie wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/events/260463253092662/?ref=newsfeed Odpowiedzi na dodatkowe pytania można uzyskać w siedzibie PUP (stanowisko doradcy zawodowego), mailowo – pod adresem doradca@pup.gliwice.pl lub telefonicznie – pod numerami: 32/444-23-99, 32/444-23-70 oraz 519-130-779. 
 
POSŁUCHAJ ROZMOWY ANNY KRUSZEWSKIEJ Z BARBARĄ MELNAROWICZ I JULIĄ SZTYK Z PUP GLIWICE
 
Plik dźwiękowy: pup_calosc.mp3