WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

10.01.2022Z 12-latkiem nocą do baru. Pijana matka i jej konkubent w takim stanie opiekowali się dziećmi w Oświęcimiu

Policjanci z Oświęcimia zatrzymali poszukiwanego 36 – letniego mieszkańca Śląska oraz jego 31 – letnią konkubinę. Oboje byli pijani  - i w takim stanie opiekowali się małoletnimi dziećmi.

Do sytuacji o której informuje dziś oświęcimska policja doszło W nocy z 5/6 stycznia. tuż po godzinie 1. Patrol mundurowych interweniował w jednym mieszkań na terenie Starego Miasta w Oświęcimiu, 36 – letni mieszkaniec Śląska - miał pod opieką dwoje dzieci swojej partnerki. – wydmuchał 3,1 promila. Ponadto okazało się że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Rudzie Śląskiej do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo niealimentacji. Policjanci jeszcze nie skończyli, gdy do mieszkania weszła matka dzieci wraz z 12 – letnim synem. Kobieta również ledwo stała na nogach badanie wykazało 2,9 promila alkoholu wydychanym powietrzu. 31 – letnia Kobieta oświadczyła, że właśnie wraca z synem z pobliskiego baru, gdzie piła alkohol. Trójka dzieci w wieku 3., 7., 12. lat, trafiła pod opiekę dalszej rodziny, 36-letni konkubent matki prosto do więzienia, a ona sama będzie teraz tłumaczyć się przed sądem za brak należytej opieki i narażenie zdrowia i życia dzieci na niebezpieczeństwo. grozi jej za to 5 lat więzienia. sytuację rodzinną dzieci zbada Wydział do spraw nieletnich.

Z uwagi na podejrzenie, że matka może być uzależniona od alkoholu, odrębny wniosek policjanci skierują do Miejskiej Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych.  

Źródło: KPP w Oświęcimiu; foto: pixabay.com