WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

07.09.2022Z Gliwic do Barcelony w 60 dni i w szczytnym celu

 
Ekstremalne wyzwanie biegowe – dobiec w niecałe dwa miesiące do stolicy Katalonii – podjął sportowiec Tomasz Sobania. Wystartował 3 września ze Stadionu Miejskiego im. P. Wieczorka i codziennie pokonuje kolejne kilometry Biegu z Gliwic do Barcelony.
 
Tomasz Sobania wybiegł na trasę po rozgrzewce, którą na murawie przy ul. Okrzei zrobił z osobami kibicującymi mu na starcie. Niektórzy nie tylko przybili z Tomkiem piątkę, ale też założyli swoje buty biegowe i przebiegli kilka początkowych kilometrów do Areny Lekkoatletycznej im. E. Bieniasza w dzielnicy Kopernika. Przed Sobanią aż 2500 km megawysiłku, na końcu którego czeka na niego przepiękne miasto Gaudiego – Barcelona.
 
Tomek Sobania ma konkretny plan na swój bieg – codziennie, przez 60 dni zamierza przebiegać dystans maratonu. Będzie to najdłuższy bieg jego życia, a sił na trasie dodaje mu myśl, że biegnąc, zbiera pieniądze na wsparcie Fundacji Arka Noego z Gliwic, która pomaga młodzieży walczącej z uzależnieniami. Nie będzie to pierwsza taka akcja w wykonaniu Tomka – w 2021 roku udało mu się pokonać biegiem trasę do Rzymu, a pieniądze zebrane przy okazji pokonywania 36 maratonów dzień po dniu wsparły leczenie 9-letniej Hani, która walczy z rakiem.
 
Źródło: UM Gliwice