WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

18.09.2023ZTM będzie edukował dzieci i młodzież!

 
Jak bezpiecznie podróżować komunikacją miejską? Jak zaplanować podróż, kupić bilet, korzystać z ulg i dlaczego transport zbiorowy jest ważny dla Planety? Te i wiele innych zagadnień omawiamy podczas lekcji komunikacyjnych, których kolejna edycja rusza już w październiku. Zachęcamy szkoły podstawowe do zgłoszeń, które od dzisiaj można wysyłać do ZTM!
 
Dziś (18 września) rusza nabór do kolejnej edycji lekcji komunikacyjnych. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów ze szkół podstawowych, z klas II-III. Do zgłaszania się zapraszamy placówki z obszarów, gdzie dociera komunikacja ZTM, czyli z ponad 55 miast i gmin. Pierwsze zajęcia ruszą już w październiku.
 
Podczas warsztatów i lekcji pracownicy ZTM opowiadają dzieciom o zasadach bezpiecznego podróżowania komunikacją miejską oraz jej wpływie na środowisko. Poprzez zabawę najmłodsi uczą się o właściwych zachowaniach w autobusie, tramwaju i trolejbusie. Drugo i trzecioklasiści dowiadują się również, dlaczego korzystanie z transportu zbiorowego jest proekologiczne. Na obszarze Katowic lekcje współprowadzone są z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.
 
W pierwszej, tegorocznej edycji lekcji komunikacyjnych wzięło udział ponad 450 uczniów, z różnych części regionu.
 
Jak się zgłosić?
 
Na stronie głównej Zarządu Transportu Metropolitalnego,  w zakładce Edukacja – Lekcje komunikacyjne znajduje się specjalny formularz, który mogą uzupełnić przedstawiciele danej placówki edukacyjnej. Skan uzupełnionej karty zgłoszeniowej wystarczy przesłać na adres mailowy: kancelaria@metropoliaztm.pl. Wiadomość prosimy zatytułować „Zgłoszenie na lekcje komunikacyjne”. Po otrzymaniu formularza będziemy kontaktować się bezpośrednio z wyznaczonym w karcie zgłoszeniowej pracownikiem placówki. Wiadomości prosimy wysyłać od 18 września do końca maja. 
 
Źródło: ZTM