WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

ROZMOWA DNIA: Przemysław Wilczewski

Otyłość to choroba, przewlekła. Często dożywotnia. Otyłość nie boli, ale - co podkreślają lekarze - mamy w Polsce już jej epidemię. 25 proc. Polaków ma nadwagę i otyłość - jesteśmy pod tym względem w Europie w niechlubnej czołówce. 
 Otyłość powinno się leczyć - różnymi sposobami, nie tylko dietą - ale czasem także za pomocą farmakologii oraz operacyjnie - uważa nasz  gość.
 Dlaczego ludzie otyli są obiektem kpin i żartów, padają ofiarą hejtu?  Czy otyłość powinno się tolerować - poprzez równy przekaz w mediach dotyczący osób niemających problemów z nadwagą, jak i tych, którzy borykają się z otyłością?  A może my jako społeczeństwo jesteśmy po prostu na otyłość obojętni, a jeśli nie - to dlaczego leczenie otyłości od A do Z nie jest refundowane np. przez NFZ?
 Dużo pytań i jeszcze więcej odpowiedzi było w ROZMOWIE DNIA RADIA CCM. Naszym gościem był specjalista chorób układu krążenia, kardiolog - lekarz, który upodobał sobie naukowo walkę z otyłością u swoich pacjentów - dr Przemysław Wilczewski z Przychodni Medicus w Gliwicach. 

POSŁUCHAJ ROZMOWY ADAMA SOSNOWSKIEGO Z PRZEMYSŁAWEM WILCZEWSKIM:

Plik dźwiękowy: ROZMOWA_DNIA_INTERNET.mp3

Źródło: Radio CCM.