WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

27.10.2015Powyborcze bilanse

Wygrani i przegrani  w wyborach parlamentarnych - czyli kto z regionu jedzie do Warszawy. Wiadomo, że Śląsk przestał być bastionem Patformy Obywatelskiej i ięcej głosów zdobyło Prawo i Sprawiedliwość. Kto konkretnie? Przykłady -  Adam Złotorowicz..

Plik dźwiękowy: Zs_twarze.mp3

Są już wyniki wyborów parlamentarnych z wsystkich okręgów regionu. Np. w Gliwicach na zwycięskie Prawo i Sprawiedliosć głosowało ponad 89,5 tys. osób. Ale to lider listy PO - Borys Budka - zdobył najwięcej spośród wszystkich kandydatów - przeszło 37,7 tys. Najlepszy z kandydatów PiS - Wojciech Szarama  zdobył poparcie niższe o nieco ponad 2,5 tys.
W Chorzowie to PO pokonała PiS zdobywając prawie 32% głosów. Najwięcej osób wskazywało Mariana Zembalę. PiS uzyskał wynik 26,5% - liderowała Maria Nowak.
 

Klęska lewicy sprawia, że nie będzie w Sejmie Zbyszka Zaborowskiego. W Gliwicach najmocniejsze mandaty dla Wojciecha Szaramy z PiS i Borysa Budki z PO.  Wystarczające poparcie uzyskali Tomasz Głogowski i Krystyna Szumilas.  O sukcesie może mówić także Barbara Dziuk z PiS  i Piotr Pyzik. Satysfakcjonujące rezultat uzyskali kandydaci Kukiza i Nowoczesnej: Paweł Kobyliński i Marta Golbik.

To tylko przykłady. Oficjalne i ostateczne dane jeszcze przed nami. Pierwsze posiedzenie nowego parlamentu do 24 listopada.