WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

17.10.2017Park doświadczeń przy gliwickiej radiostacji

Już w najbliższy weekend w Gliwicach zostanie otwarty park doświadczeń, w którym dźwięk będzie nie tylko słyszalny, ale będzie można go dosłownie poczuć na własnej skórze.
 
Wśród urządzeń mechanicznych na terenie parku znajdziemy między innymi Ksylofon, Gong, Armatę powietrzną, Organy rurowe, Telefon paraboliczny i inne urządzenia które nie tylko można usłyszeć, ale również pozwalają odczuć go innymi zmysłami. Poza tymi gigantycznymi „instrumentami” w parku zlokalizowano urządzenie pozwalające oglądać szeroką panoramę Gliwic z wysokości ok. 60 m nad ziemią. Symulator operatora kamery – bo tak nazwano urządzenie pozwala sterować kamerą obrotową umieszczoną na zabytkowej wieży. Dźwięk to także zjawisko, które w przystępny sposób poznać można dzięki ukrytym w parku treściom multimedialnym, możliwym do odczytania w rozszerzonej rzeczywistości na ekranie teflonu lub tabletu. Bezpłatna dla użytkowników aplikacja „Park Doświadczeń Gliwice” znalazła się w sklepie Google Play i AppStore, zaś specjalne kody umieszczone na kostkach które pełnią również funkcję siedzisk pozwalają dotrzeć do zabawnych filmów i animacji, które opowiadają o fizyce dźwięku. Aby ułatwić korzystanie z tej atrakcji w parku znalazł się również punkt Hot-Spot.
 
Teren parku zagospodarowany został z myślą o użytkownikach w różnym wieku, ławki, stoły, szerokie alejki, a także drewniana ścieżka prowadząca przez cały park niczym pomost mają na celu uczynienie tej przestrzeni jeszcze bardziej przyjazną i chętnie odwiedzaną. Teren i urządzenia dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także do poruszania się po terenie wózków dziecięcych – ze względu na jego przeznaczenie.
 
Park będzie dostępny dla odwiedzających w godzinach otwarcia terenu Radiostacji, zarówno w sezonie letnim jak i zimowym, a korzystanie z niego będzie bezpłatne.  Otwarcie, któremu towarzyszyć będzie widowisko świetlno-dźwiękowe zaplanowano na 21 października na godzinę 18:00.