Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

28.01.2021Bytom wysoko w rankingu sportu młodzieżowego!

W Rankingu Systemu Sportu Młodzieżowego za 2020 rok bytomskie kluby wypadły bardzo dobrze. Najwięcej punktów uzyskali dżudocy, tenisiści i lekkoatleci.

Co roku Instytut Sportu w Warszawie opracowuje Ranking Systemu Sportu Młodzieżowego na podstawie głównych, ogólnopolskich imprez sportowych (zwykle Mistrzostw Polski) w czterech grupach wiekowych (młodzik, junior młodszy, junior, młodzieżowiec). Mimo pandemii odbyło się większość zawodów i rozgrywek, których wyniki uwzględniane są w rankingu.

Trzecie miejsce na Górnym Śląsku

Na 707 zaplanowanych imprez sportowych 686 doszło do skutku. W klasyfikacji powiatów Bytom zajął w kraju 25. miejsce (na 373 sklasyfikowane powiaty w Polsce). W klasyfikacji gmin uplasował się na 24. pozycji (na 919 sklasyfikowanych w gmin). W województwie śląskim Bytom znalazł się na 3. miejscu za Katowicami i Bielsko-Białą.

Dżudocy na szczycie

Na ponad cztery tysiące sklasyfikowanych w Polsce klubów trzy czołowe bytomskie kluby zajęły wysokie pozycje: 64. Czarni Bytom (dżudo), 93. KS Górnik Bytom (tenis ziemny), 259. MKS-MOSM Bytom (lekkoatletyka). W skali województwa śląskiego w setce uplasowały się następujące bytomskie kluby: 3. miejsce Czarni Bytom (dżudo), 7. KS Górnik Bytom (tenis ziemny), 23. MKS-MOSM Bytom (lekkoatletyka), 65. MLKS Czarna Strzała Bytom (łucznictwo), 68. KS Skarpa Bytom (wspinaczka sportowa), 73. Armada Golf Club (golf), 96. WTS Polonia Bytom (piłka wodna).

Źródło: UM Bytom