WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

10.10.2018"Mała czarownica" w Teatrze Miejskim w Gliwicach. 13 października premiera spektaklu dla dzieci

 
3 października Teatr Miejski w Gliwicach premierowo wystawi spektakl „Malutka Czarownica” w reżyserii Daniela Arbaczewskiego. Przedstawienie na podstawie powieści Otfrieda Preusslera będzie utrzymane w konwencji teatru plastycznego i lalkowego.
 
Tytułowa „Malutka Czarownica” ma dopiero 127 lat, co czyni ją podlotkiem w gronie szacownych, starych wiedźm. Nie może brać udziału w ich spotkaniach i naradach, psoci więc co nie miara. Niestety za karę zostaje pozbawiona swojej czarodziejskiej miotły. Czy Mała Czarownica znajdzie sposób, na utarcie nosa starym wiedźmom? O tym młodzi widzowie przekonają się już 13 października o godz. 16.00, podczas osiemnastej premiery w repertuarze TM-u w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57).
 
– Zaskakujące przestrzenie teatralne dadzą duże pole do popisu aktorom, jak również nieokiełznanej wyobraźni dziecięcej. Energii i magii naszej historii dodadzą piosenki i kompozycje muzyczne autorstwa Marcina Partyki – mówi Agnieszka Skowronek z gliwickiego teatru.
 
Spektakl reżyserowany przez Daniela Arbaczewskiego zachwyca wspaniałą scenografią, lalkami i kostiumami stworzonymi przez Evę Farkašovą.
 
Plik dźwiękowy: M_W_mala_czarownica.mp3
 
(źródło:gliwice.eu)