WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

09.08.2018Michał Kwiatkowki króluje pod Beskidami. Czy wygra Tour?

 

Michał Kwiatkowski wygrał wczorajszy piąty etap Tour de Pologne z Wieliczki do Bielska-Białej i pozostaje liderem wyścigu. Mokra od deszczu nawierzchnia, słońce w oczy, dwie ucieczki, kraksa na serpentynach Międzybrodzia, morderczo długi sprint pod górkę do mety i wygrana Polaka nad Belgiem dosłownie o pół koła! Drugi etap w górzystym terenie i drugie pod rząd zwycięstwo Michała Kwiatkowskiego z Teamu Sky umocniły Polaka na pozycji lidera „Narodowej Pętli”, ale jak sam przyznaje kosztowały naprawdę dużo wysiłku – posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: Kwiatk%202%20na%20www.mp3

Drugi na mecie Dylan Teuns czuł się trochę rozczarowany:

Plik dźwiękowy: Teuns%20na%20www.mp3

Sprawna praca służb porządkowych na trasie, wyśmienita pogoda, tłumy mieszkańców na ulicach, mecie pod Dębowcem, mobilnym muzeum wyścigu i licznych atrakcjach dla dzieci a przede wszystkim emocjonująca sportowa walka elity kolarzy na serpentynach Podbeskidzia – wszystko to sprawiło, że 5 etap 75. Tour de Pologne w Bielsku-Białej, w „Roku Niepodległości", przeszedł do historii w naprawdę pięknym stylu.

Po czterech etapach w województwie śląskim „Wielka Pętla” dzisiaj przenosi się do Zakopanego i Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie w piątek rozegra się wielki finał narodowego Touru.

/Źródło: Tomasz Kosyk Radio CCM/
 

 Kwiatkowski pierwszy na mecie!


zwycięski Michał Kwiatkowski, Team Sky.

 


Dylan Teuns, drugi na podium w Bielsku-Białej, BMC Racing Team