WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

12.10.2018B-B/Śląsk: Wybierz najwybitniejszego Absolwenta XXI wieku!

Plebiscyt Absolwent XXI wieku trwa. Wśród nominowanych Justyna Kowalczyk, Marcin Wyrostek, Jacek Stachursky i wielu innych

Pierwsze wydarzenie na tak dużą skalę pomoże wyłonić najwybitniejszych i najzdolniejszych Absolwentów XXI wieku na Śląsku. Nominowany mógł zostać każdy, kto może pochwalić się dyplomem ukończenia śląskich uczelni lub szkół wyższych. Nie zabrakło więc multimedalistki Justyny Kowalczyk, wokalisty Jacka Stachurskiego, zwycięzcy „Mam Talent” Marcina Wyrostka, Jarosława Botora, który tego roku uczestniczył w akcji ratunkowej na Nanga Parbat czy podróżnika Grzegorza Gawlika.

Łącznie o tytuł Absolwenta XXI wieku walczy ponad stu uczestników. Do drugiego etapu, w którym trwa głosowanie internetowe, kandydaci trafili po samodzielnym zgłoszeniu się bądź uzyskaniu nominacji od mieszkańców województwa albo władz uczelni, której są absolwentami.

Każda z tych osób ma na swoim koncie liczne osiągnięcia, które są konsekwencją ciężkiej i mozolnej pracy. Ta się jednak opłaciła – ich upór, odwaga i chęć czynienia dobra dla innych zaowocowały, o czym dziś możemy się przekonać. Tym samym, Plebiscyt jest niepowtarzalną okazją, aby uhonorować te dokonania i pokazać młodym talentom, jak istotne jest dążenie do celu i samorealizacji.

Poza promocją szkolnictwa wyższego i wyróżnieniem wybitnych mieszkańców Śląska, wydarzeniu towarzyszy szczytny cel. Otóż każdy oddany głos w terminie od 01 października do 30 listopada 2018 roku na zgłoszonych do Plebiscytu kandydatów, to przekazanie przez organizatora 1 zł na rzecz Fundacji „Dziecięce Marzenia” z Bielska-Białej.

Tym samym, głosując na swojego faworyta, możemy przyczynić się do rozwoju podopiecznych tej organizacji. Jej nadrzędnym zadaniem jest niesienie pomocy potrzebującym dzieciom oraz młodzieży, borykającym się z niepełnosprawnością bądź nierównościami społecznymi. Za zgromadzone środki organizowane będą zajęcia terapeutyczne, świetlice środowiskowe oraz pomoc materialna.

Zakończenie Plebiscytu nastąpi z dniem wyłonienia Laureatów, tj. 10 grudnia 2018 roku. Wówczas wskazani zostaną zwycięzcy w sześciu kategoriach: sport, kultura, nauka, samorząd i polityka, biznes, działalność społeczna. Każdy z nich otrzyma pamiątkowy dyplom oraz statuetkę, a ponadto znajdzie swoje miejsce w wydanej publikacji książkowej, która będzie stanowiła podsumowanie Plebiscytu Absolwent XXI wieku. W lekturze m.in. przedstawienie sylwetek laureatów, opis ich kariery, wywiady i zdjęcia.

Plebiscyt na najbardziej znanych i zasłużonych absolwentów z woj. śląskiego to okazja do propagowania wzorowych postaw prospołecznych, zachęcania młodych do rozwijania swoich pasji, a także niesienia pomocy potrzebującym. Patronat nad tym pasjonującym wydarzeniem objęło kilkanaście uczelni i szkół wyższych z regionu, a także lokalne media i instytucje oświaty. Ty również możesz wziąć czynny udział w Plebiscycie poprzez oddanie swojego głosu na faworyta. Zapraszamy!

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziesz na stronie: https://www.aplikuj.pl/absolwent.

 

Źródło: bielsko.biala.pl