Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

26.11.2018Futsaliści Piasta Gliwice z kolejnym zwycięstwem

W sobotę futsaliści Piasta Gliwice odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie, a pierwsze w Arenie Gliwice. Gliwiczanie w derbowym meczu pokonali wyżej notowany Clearex Chorzów 3:1.

Przed meczem jednoznacznie za faworyta uważano drużynę Clearexu i to właśnie goście z Chorzowa strzelili pierwszego gola w tym spotkaniu. W 3. minucie Ivanov zdecydował się na strzał z dystansu, piłka odbiła się od zawodnika Piasta, a po przejęciu Tomasz Golly mocnym strzałem z bliska otworzył wynik tego pojedynku.

Piast potrzebował 4 minut, by doprowadzić do remisu. Sergio Parra wpadł między dwóch graczy gości i mocnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. Do końca pierwszej połowy obie drużyny stwarzały sobie okazje na podwyższenie wyniku, jednak żadnej ze stron się to nie udało.

Po przerwie długo utrzymywał się remis. Dopiero w 37. minucie Sebastian Szadurski zagrał na lewe skrzydło do Grzywy, ten świetnie odegrał ją z powrotem do Szadurskiego, który z bliska umieścił futsalówkę w bramce. Zaraz po tym trener gości wprowadził lotnego bramkarza, co poskutkowało niebezpieczną akcją gości pod bramką Piasta. Na szczęście sytuację uratował słupek. W odpowiedzi Rafał Franz przejął piłkę i posłał ją w kierunku pustej bramki Clearexu, podwyższając prowadzenie na 3:1. Chorzowianie jeszcze próbowali odwrócić losy tego meczu, ale byli bezradni wobec dobrze grających w defensywie gliwiczan.

W ramach następnej kolejki Piast zmierzy się na wyjeździe z AZS UŚ Katowice. Ten mecz już w najbliższy piątek, 30 listopada, o godzinie 20.00.
(źródło: gliwice.eu)