Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

13.11.2018Piast Gliwice przegrał wyjazdowy mecz z Koroną Kielce

Była walka, były okazje, zabrakło skuteczności. W ostatnim meczu rundy jesiennej Piast Gliwice został pokonany w Kielcach przez tamtejszą Koronę 0:1. Pomimo porażki należy przyznać, że Niebiesko-Czerwoni zagrali bardzo dobrze.

Od pierwszego gwizdka gliwiczanie pokazali na boisku, że przyjechali po zwycięstwo. Już w 4 minucie cieszyli się ze strzelonej bramki. Niestety sędzia liniowy dopatrzył się spalonego i gol nie został zaliczony. Kolejną groźną sytuację zgotował gospodarzom Jagiełło, który urwał się obrońcom i oddał strzał. Niestety interwencja bramkarza zatrzymała piłkę przed bramką. Bardzo niebezpieczny na boisku w pierwszej połowie był Valencia. To po jego dwóch rajdach w przeciągu 3 minut Piast powinien prowadzić przynajmniej 2:0. Jednak w obu przypadkach obrona była skuteczna.

– Grało nam się bardzo ciężko. Korona dobrze czuje się w grze fizycznej i od początku skupiła się na naszych rozgrywających. Chcieli ich „uciszyć” i udało im się to z Joelem, który jest bardzo kreatywnym i trudnym do upilnowania zawodnikiem. Cóż, my staraliśmy się dostosować do sytuacji, ale nie podołaliśmy – mówił po spotkaniu Tom Hateley.

Pod koniec pierwszej połowy padła jedyna bramka w tym spotkaniu. Marcin Cebula zagrał długą piłkę za plecy gliwickich obrońców. Tam najlepiej ustawiony był Elia Soriano, który bez oddał strzał z 16 metra, a posyłając piłkę nad głową bramkarza Piasta.

Okazję na wyrównanie gliwiczanie mieli jeszcze 60 minucie, ale strzał głową Sedlara był niecelny. 10 minut przed końcem meczu trener Fornalik postawił wszystko na jedną kartę wprowadzając kolejnego, trzeciego napastnika na boisko. Pomimo starań, nie przyniosło to jednak upragnionej bramki i chociaż punktu.

15. kolejka Lotto Ekstraklasy była ostatnią w rundzie jesiennej. Jej bilans dla Piasta to 7 zwycięstw, 4 remisy i 4 porażki, co daje 25 punktów i 5 miejsce w tabeli. 23 listopada rozpocznie się już runda wiosenna. Niebiesko-Czerwoni rozpoczną ją u siebie, podejmując Zagłębie Sosnowiec.
(źródło: gliwice.eu)