Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

04.06.2018Medaliści Mistrzostw Europy w Ju-Jitsu

Siedem złotych, pięć srebrnych i siedem brązowych medali zdobyli Polacy podczas zakończonych w niedzielę w Gliwicach Mistrzostw Europy w ju-jitsu. Paweł Bańczyk (BJJ Factory Gliwice) ze srebrem w ne-wazie! Biało-Czerwoni wygrali klasyfikację krajów.

Kadra Polski na mistrzostwa Starego Kontynentu w ju-jitsu, rozgrywane w tzw. małej arenie Areny Gliwice, liczyła 40 zawodników i zawodniczek. Reprezentanci wystartowali w konkurencjach fighting (walki sportowe), ne-waza (walki parterowe), duo classic, duo show i duo mix. W sumie zgłoszonych do zawodów było 322 uczestników z 22 krajów. W tym roku po raz pierwszy w ME rywalizowali również mastersi, czyli zawodnicy powyżej 35. roku życia, zgłaszający się do walk indywidualnie.

Dwa złote krążki w różnych konkurencjach (ne-waza i fighting) wywalczyła Justyna Sitko. Paweł Bańczyk z gliwickiego klubu BJJ Factory zdobył srebro w ne-waza 85 kg. W kończących imprezę zawodach drużynowych Polacy pokonali Austrię, Belgię, a w finale ulegli Francuzom.

Medale Polaków: złote – Justyna Sitko (fighting, +70 kg i ne-waza, +70 kg), Magdalena Giec (fighting, 49 kg), Martyna Bierońska (fighting, 55 kg), Robert Henek (ne-waza, 77 kg), Piotr Bagiński (ne-waza, 94 kg), Klaudia Mitko (ne-waza, 62 kg), srebrne – Maciej Polok (ne-waza, 69 kg), Paweł Bańczyk (ne-waza, 85 kg), Martyna Bierońska (ne-waza, 55 kg), Sandra Pniak (ne-waza, 62 kg), drużyna, brązowe – Sandra Szopa/Ryszard Matuszczyk (duo show mixed), Rafał Riss i Arnold Ratajski (obaj fighting, +94 kg), Marta Walotek (fighting, 62 kg), Kamil Umiński (ne-waza,+ 94 kg), Maciej Kozak (ne-waza, 85 kg), Magdalena Zaszczudłowicz (ne-waza, +70 kg).
(źródło: gliwice.eu)