WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

05.11.2018Rekordowa kwesta na rozbudowę Hospicjum w Gliwicach

 
Ponad 200 tys. zł zebrali wolontariusze podczas listopadowej kwesty. Rekordowa jest nie tylko zebrana kwota, ale też liczba wolontariuszy – w akcji wzięło udział około tysiąc osób. Pieniądze zostaną przeznaczone na rozbudowę hospicjum przy ul. Daszyńskiego. 
 
– Każda złotówka zbliża nas do upragnionego celu, czyli rozbudowy naszej placówki w Gliwicach. Bardzo się cieszymy, że ta sprawa jest bliska tak wielu osobom. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję – razem damy radę dokończyć tą ogromną inwestycję – mówi Krzysztof Gryc z gliwickiego Hospicjum.
 
Podczas dwudniowej akcji, wolontariusze zebrali 223 536,33 zł. Hospicjum wspiera również Miasto Gliwice. Dotychczas przekazało hospicjum milion złotych, które przeznaczono m.in. na zakup samochodów i specjalistycznego sprzętu oraz modernizację oddziału medycyny paliatywnej. Ostatnia dotacja – w wysokości 300 tys. zł – umożliwiła rozpoczęcie pierwszego etapu inwestycji wartej ponad 9 mln zł.
 
Przypominamy, że rozbudowa palcówki będzie polegała na zbudowaniu trzeciego budynku, który połączy dwa już istniejące. Na powierzchni  łącznie około 1800 m2 znajdą się m.in. sale chorych, gabinety zabiegowe i lekarskie, pokój pielęgniarek, kaplica, kuchnia, magazyny, zaplecza socjalne, dział farmacji oraz serwerownia. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb chorych i będzie lepiej  spełniał wymogi stawiane stacjonarnym ośrodkom opieki paliatywnej. Stacjonarny Ośrodek Opieki Paliatywnej zostanie przeniesiony na drugie piętro i w całości będzie usytuowany na jednym poziomie. Warunki będą komfortowe, chorzy będą przebywać na jednym piętrze, bez konieczności przemieszczania się między piętrami. To ułatwi codzienne życie pacjentów i pracę personelu hospicjum. W ramach ośrodka powstaną również sale rehabilitacji i terapii zajęciowej, aby podopieczni jak najdłużej mogli zachować sprawność. Będą mieli do dyspozycji pokoje 1- i 2-osobowe. Będzie też więcej łóżek dla chorych – 30, nie jak dotychczas 24. Powstanie też sala dydaktyczna dla studentów oraz szatnie i pokoje socjalne dla wolontariuszy.
(źródło: gliwice.eu)