WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

29.05.2018Politechnika Śląska jedną z najlepszych uczelni w Polsce!

Politechnika Śląska znalazła się na 4. miejscu wśród uczelni technicznych oraz na 9. miejscu wśród wszystkich szkół wyższych w Polsce w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2018! Gliwicka uczelnia zanotowała znaczny sukces w porównaniu z ubiegłym rokiem i uzyskała nagrodę specjalną AWANS 2018!

W tegorocznym Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2018 gliwicka uczelnia znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych szkół wyższych i na 4. miejscu wśród uczelni technicznych. To znaczący awans w stosunku do lat poprzednich. Skok jakościowy oraz dynamiczny rozwój Politechniki Śląskiej wyjątkowo doceniła w tym roku kapituła rankingu, która przyznała uczelni nagrodę specjalną – AWANS 2018.

– Tak wysokie miejsce Politechniki Śląskiej w najważniejszym rankingu szkół wyższych w Polsce to wielki sukces i efekt wytężonej pracy całego środowiska akademickiego naszej uczelni oraz powód do dumy dla wszystkich naszych pracowników i studentów. Z pewnością będziemy nadal dynamicznie się rozwijać, wykorzystując nasz olbrzymi potencjał naukowy i dydaktyczny – mówi prof. Arkadiusz Mężyk, rektor Politechniki Śląskiej.

To kolejny rankingowy sukces Politechniki Śląskiej w tym roku. W Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2018, opublikowanym w ubiegłym miesiącu, łącznie 5 kierunków prowadzonych na gliwickiej uczelni znalazło się w czołówce w swoich kategoriach. Dwa kierunki studiów – inżynieria środowiska na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki oraz logistyka na Wydziale Organizacji i Zarządzania – zostały ocenione jako najlepsze w Polsce. Na drugim miejscu uplasował się transport na Wydziale Transportu, a na trzecim biotechnologia prowadzona na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki oraz elektrotechnika na Wydziale Elektrycznym.

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy publikowany jest już po raz 19. Składają się na niego cztery zestawienia odzwierciedlające różnorodność polskich uczelni: ranking uczelni akademickich, ranking uczelni niepublicznych magisterskich, ranking państwowych wyższych szkół zawodowych, a także ranking kierunków studiów. Szkoły klasyfikowane są w dwóch ujęciach – ogólnie, bez podziału na typy uczelni, a także w osobnych zestawieniach uwzględniających siedem typów szkół: uniwersytety oraz uczelnie: techniczne, rolnicze, pedagogiczne, medyczne, ekonomiczne oraz akademie wychowania fizycznego.

(źródło: gliwice.eu)