WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

30.04.20181 maja w Gliwicach. Harmonogram imprez

Spędzasz 1 maja w Gliwicach? Podczas spaceru miej oczy szeroko otwarte! Na terenie miasta odbędzie się rodzinna grę miejska, w Wójtowej Wsi zostanie rozegrany turniej piłkarski, na Rynku będą koncerty, a w parku Chopina warsztaty bębniarskie. Wszystko w ramach Gliwickiej Majówki!

Rano na boisku sportowym przy ul. Orkana wystartuje Turniej Piłkarski o puchar Gliwickiej Majówki. O godz. 9.00 spotka się 8 drużyn, które będą ze sobą rywalizować na murawie. Koniec rozgrywek zaplanowano na godz. 14.00. Wpisowe dla drużyny (bramkarz, 5 zawodników w polu i rezerwowi – maksymalnie 10 osób) wynosi 100 zł. Zapisy prowadzi Darek Opoka (mejlowo: d.opoka@gtwgliwice.pl, telefonicznie: 500 170 516).

W sercu gliwickiej starówki, na Rynku, o godz. 10.00 rozpocznie się rodzinna gra miejska „Poznajemy Gliwice”. Weźmie w niej udział 15 drużyn liczących od 2 do 5 osób. Zgłoszenia przyjmuje Alicja Janicka z Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej (mejlowo: alicja.janicka@gliwice.zhp.pl, telefonicznie: 798 782 884). Udział w grze jest bezpłatny.

Między godz. 14.00 a 17.00 park Chopina będzie bardzo rytmicznym miejscem – wszystko za sprawą warsztatów bębniarskich z Kolektywem Foliba. W zielonym sercu miasta będzie można spróbować swoich sił w grze na bębnach (własnych albo wypożyczonych od organizatorów), a także pobić gliwicki rekord wspólnego grania na bębnach (punktualnie o godz. 16.15). Dodatkowo atrakcje w parku Chopina przygotują także Warsztaty Terapii Zajęciowej „Tęcza” oraz Zespół Przedszkoli Miejskich nr 4 w Gliwicach. W programie są także zajęcia tai chi. Warsztaty w parku Chopina są otwarte dla wszystkich.

Wieczorem majówka przeniesie się na Rynek. O godz. 18.00 wystąpią gliwickie zespoły – Warszawiaki oraz Illegal Boys. Warszawiaki to Trupa Teatralna inspirująca się okresem dwudziestolecia międzywojennego i czerpiąca pełnymi garściami z warszawskiego folkloru. Po piosenkach z przedwojennej stolicy przyjdzie czas na energetyczny występ Illegal Boys. Chłopaki specjalizują się w przeróbkach światowych przebojów reggae, folku i rocka  - aranżują je po swojemu, wykorzystując nietypowe, akustyczne instrumenty.

Po koncertach przeniesiemy się do Stacji Artystycznej Rynek (numery kamienic: 4 i 5, I piętro, nad EMPiK-iem). Adam Drewniok, wielki fan The Beatles, opowie mniej znaną historię najbardziej znanego zespołu na świecie. Czy prawdziwego Paula McCartneya zastąpił sobowtór? O tym będzie można posłuchać od godz. 20.00. Po prelekcji zaplanowano potańcówkę – oczywiście do muzyki Wielkiej Czwórki z Liverpoolu. Wstęp wolny.

– Gliwicka majówka to impreza dla wszystkich – małych i dużych, mieszkańców naszego miasta, ale nie tylko. Kultura, sport, wypoczynek – w tym dniu nikt nie powinien się nudzić – zapowiada Bogna Dobrakowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach, odpowiedzialnej za organizację wydarzenia.

(źródło: gliwice.eu)