WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

30.08.2018GLIWICE: Rusza II etap przebudowy ul. Jagiellońskiej!

 
Uwaga kierowcy! 30 sierpnia zmieniła się organizacja ruchu w rejonie ul. Jagiellońskiej i Zabrskiej. W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu robót fragmenty tych ulic są wyłączone z ruchu. Ul. Konarskiego jest przejezdna do ul. Jagiellońskiej w kierunku Sośnicy.
 
II etap prac remontowych ruszył 30 sierpnia o godz. 7.00. Obejmuje on odcinek ul. Zabrskiej, rozpoczynający się na wysokości ul. Szarej, do skrzyżowania z ul. Jagiellońską, a także odcinek ul. Jagiellońskiej (od skrzyżowania z ul. Zabrską) do skrzyżowania z ul. Częstochowską i ks. Hlubka. Remontowane fragmenty dróg zostały całkowicie wyłączone z ruchu drogowego.
 
Na czas drugiego etapu prac Jagiellońska/Zabrska ul. Konarskiego jest przejezdna do ul. Jagiellońskiej w kierunku Sośnicy. Kierowcy, którzy pojadą od strony centrum będą kierowani na objazd ulicami: ks. Hlubka, Piwną, Traugutta, Dąbrowskiego i Zabrską. Objazdy od strony ul. Zabrskiej są prowadzone ul. Hutniczą i DTŚ do ul. Częstochowskiej.
 
Na zmiany muszą być również przygotowani pasażerowie podróżujący komunikacją miejską. Jak informuje Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, na czas trwania II etapu prac zmieniła się trasa linii autobusowych A4, A4N, 6 i 197.
 
Przystanek „Gliwice Jagiellońska”, na którym stają wyżej wymienione autobusy  został wyłączony z obsługi. Stanowiska przystanku „Gliwice Zabrska” przeniesiono na ul. Hutniczą w rejon Kolegium Języków Obcych. Tymczasowe stanowisko przystanku „Gliwice Franciszkańska” w kierunku Placu Piastów zostało utworzone na ul. Franciszkańskiej przed skrzyżowaniem z ul. Hutniczą, natomiast w kierunku Sośnicy na ul. Franciszkańską w rejonie skrzyżowania z ul. Paulińską.
 
źródło: www.gliwice.eu
fot. ZDM Gliwice