WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

08.11.2018Kolejne plenerowe siłownie oddane do użytku w Gliwicach

 
4 nowe siłownie plenerowe – w parku Starokozielskim, w parku Szwajcaria, w Żernikach i Ligocie Zabrskiej – zostały oddane do użytku gliwiczan. W całym mieście są już 24 takie miejsca. Wszystkie cieszą się ogromnym zainteresowaniem.
 
Zaczęło się od kilku urządzeń siłowych na placu Grunwaldzkim, w Bojkowie oraz na skwerze przy ul. Dzionkarzy w Sośnicy. Natomiast pierwsza gliwicka siłownia plenerowa z prawdziwego zdarzenia została zainstalowana w 2013 r. na osiedlu Paderewskiego. Od tamtej
 
pory Miejski Zarząd Usług Komunalnych zrealizował już 24 tego typu inwestycje, dwanaście w ramach własnych zadań bieżących, a dwanaście kolejnych w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego.
 
– Siłownie plenerowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy korzystają z urządzeń nie tylko o każdej porze doby, ale też roku. Tworząc siłownie, staramy się tak dobierać urządzenia, by w jednym miejscu można było ćwiczyć różne partie ciała – mówi Iwona Janik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych.
 
W ostatnim czasie nowe siłownie zewnętrzne zostały zainstalowane w parku Starokozielskim, w Żernikach przy ul. Warmińskiej, w Ligocie Zabrskiej przy skwerze 700-lecia oraz w parku Szwajcaria.
 
Siłownie w Żernikach, Ligocie Zabrskiej i parku Szwajcaria zostały zrealizowane w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego. Koszt budowy czterech nowych siłowni, wraz z całą infrastrukturą, to 509 tys. zł, z czego 200 tys. pochodziło z GBO. Wykraczając poza zakres prac przewidzianych w ramach budżetu obywatelskiego, MZUK zamontował dodatkowe elementy, m.in. stoły do szachów i chińczyka, ławki oraz stojaki na rowery.
(źródło: gliwice.eu)