WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

15.05.201820 maja Górnik Zabrze zmierzy się z Wisłą Kraków. Stawka tego meczu jest wysoka!

 
Stawka niedzielnego meczu z Wisłą Kraków jest bardzo duża. Wygrana, a być może nawet remis mogą sprawić, że Górnik zagra latem w eliminacjach Ligi Europy.
 
Co wiadomo przed ostatnią kolejką? Legia lub Jagiellonia będzie mistrzem Polski. Zabrzan jednak interesuje walka o czwartą pozycję, która daje przepustkę do eliminacji Ligi Europy. Co musi się stać, by zagrał w tych rozgrywkach Górnik? W grze o tę pozycję pozostają trzy drużyny – Wisła Płock, Górnik i Wisła Kraków. Ta ostatnia będzie czwarta, jeżeli wygra w Zabrzu, a Płock przegra w Białymstoku. Płock na pewno będzie czwarty jeżeli wygra w Białymstoku, ewentualnie zremisuje, ale pod warunkiem, że Górnik zremisuje z Wisłą Kraków.
 
W końcu Górnik. Będzie czwarty jeżeli wygra z Wisłą Kraków, a Wisła Płock nie wygra w Białymstoku z walczącą o mistrzostwo Jagiellonią. Będzie też czwarty, jeżeli zremisuje, ale wtedy Płock musi w Białymstoku przegrać. Przegrana na pewno sprawi, że nie uda się awansować na czwarte miejsce. Cóż więc pozostaje fanom Górnika? Liczyć na wygraną z Wisłą i kibicować „Jadze”. Meczu o taka stawkę zabrzanie nie grali od lat!
 
Ostatnia kolejka tego rocznych rozgrywek Ekstraklasy rozpocznie się o 18.00 w najbliższą niedzielę.
(źródło: gornikzabrze.pl)