WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

25.05.2018Dzień Nauki i Przemysłu w Technoparku Gliwice

 
Dzień Nauki i Przemysłu na stałe wpisał się już w kalendarz gliwickich wydarzeń.  Była to doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami innowacyjnych firm i jednostek naukowych z regionu. W tym roku w gliwickim Technoparku przy ul. Konarskiego swoją ofertę zaprezentowało ponad 50 wystawców.
– W strategii rozwoju Gliwic nauka i przemysł zajmują bezsprzecznie najważniejsze miejsca. Opieramy rozwój miasta na współdziałaniu tych dwóch dziedzin – mówił podczas otwarcia tegorocznej edycji Dnia Nauki i Przemysłu Adam Neumann, zastępca prezydenta Gliwic.
 
Podczas targów można było porozmawiać z twórcami innowacyjnych rozwiązań oraz na własnej skórze poczuć technologię przyszłości. Odwiedzający mogli np. usiąść za kółkiem bolida napędzanego sprężonym powietrzem, posterować dronem lub bezzałogowym samolotem, a także zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości, testując symulator lotni.
 
– To, że odrywamy się od ziemi powoduje jeszcze większe zanurzenie się w tym wirtualnym świecie i oderwanie się od rzeczywistości – mówi Sebastian Wilk, z gliwickiej firmy ZENonVR, twórca symulatora.
 
Nie zabrakło również wystawców prezentujących prototypy i nowoczesne rozwiązania dla przemysłu. Można było zobaczyć rower, złożony z 300 części wydrukowanych na drukarkach 3D, a do tego z napędem hybrydowym. Perełką był również prototyp bezzałogowego pojazdu UGV, który w odróżnieniu od stosowanych obecnie między innymi w wojsku czterokołowych robotów, porusza się tylko na dwóch kołach.
(źródło: gliwice.eu)