WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

17.09.2018Piast Gliwice wygrał na własnym stadionie

 
W sobotnim spotkaniu 8. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał u siebie Arkę Gdynia 1:0. Zwycięską bramkę zdobył w drugiej połowie Michal Papadopulos.  Po wygranym meczu trener Niebiesko-Czerwonych przyznał, że gdyńska drużyna zagrała inaczej niż w trzech ostatnich kolejkach, gdy stawiała na ofensywną grę.
 
– Gdynianie bardzo głęboko cofnęli się i zmusili nas do przeprowadzania ataków pozycyjnych. Operowaliśmy więc piłką, ale nie zdołaliśmy przeprowadzić zbyt wielu ataków zakończonych strzałami. Mieliśmy też problemy z wykorzystaniem wolnej przestrzeni. Dlatego w pierwszej połowie nie strzeliliśmy gola – analizował Waldemar Fornalik.
 
Szkoleniowiec Piasta przyznał, że w drugiej połowie jego podopieczni grali konsekwentnie i nie zrażali się skuteczną grą obronną Arki.– Grając w przewadze, kontrolowaliśmy spotkanie, mieliśmy kolejne sytuacje do strzelenia bramki i w końcu ta sztuka się udała po ładnej drużynowej akcji – dodał trener.
 
– Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa, bo nie był to łatwy mecz, o czym przestrzegałem przed spotkaniem. Do tej pory Arka często sprawiała swoim przeciwnikom  wiele problemów. Dzisiaj – grając z nami – było podobnie. My jednak wywalczyliśmy i wydarliśmy od nich te trzy punkty. Cieszymy się z liczby zgromadzonych „oczek”, ale chcemy ich zdobyć jeszcze więcej – zakończył szkoleniowiec