WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

10.07.2018Głosujemy na Najlepszą Przestrzeń Publiczną!

 
Arena Gliwice, jedna z najnowocześniejszych i największych hal widowiskowo-sportowych w Polsce oraz arena lekkoatletyczna przy ul. Syriusza 30 walczą o tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Śląskiego 2018 oraz Nagrodę Internautów w tym konkursie. Głosowanie online potrwa do końca miesiąca.
Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć GŁOSAMI gliwickie obiekty, mogą to zrobić TUTAJ. Głosowanie polega na przyznaniu punktów (3, 2 i 1) łącznie trzem wybranym inwestycjom.
Najpopularniejsza realizacja wśród biorących udział w głosowaniu zostanie uhonorowana Nagrodą Internautów, a wśród osób biorących udział w głosowaniu internetowym rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.
Do tegorocznej,19 edycji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego zgłoszono 26 realizacji, które znajdują się na terenie 18 gmin województwa. 17 realizacji zostało zgłoszonych przez gminy, natomiast 9 zgłoszeń dokonały inne podmioty (inwestorzy i projektanci).
Większość realizacji ma charakter rekreacyjno-sportowy z elementami edukacyjnymi, sprzyjając wypoczynkowi, aktywności rodzinnej i integracji społecznej. W konkursie o tytuł "najlepszych" stanęły zarówno nowe inwestycje, jak i obiekty zmodernizowane.
We wrześniu planowana jest ocena zgłoszonych realizacji przez jury konkursowe złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Zajmie się ono nominacjami, a następnie wybierze laureatów tegorocznej edycji konkursu. Wyniki plebiscytu publiczności nie mają wpływu na werdykt jury. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się podczas konferencji organizowanej w ramach Forum Przestrzeni, 17 października br.
fot. archiwum UM w Gliwicach
źródło: www.gliwice.eu