WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

07.07.2018TE Dzięgielów. To już ostatnie dni!

 

69. Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie dobiega do finiszu. Organizatorem trwającego od 1. do 8. lipca wydarzenia jest Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Tegoroczne hasło: „PRAGNIESZ?” nawiązuje do biblijnego cytatu roku 2018 w Kościele E.-A. (Ap 21:6). Gościem specjalnym jest mówczyni z USA, Elke Werner z Niemiec, działaczka ruchu ProChrist. Na pole namiotowe w Dzięgielowie przybywają całe rodziny z dziećmi, które pod opieką wolontariuszy bawią się, uczestniczą w grach i zabawach i specjalnie dla nich zorganizowanej ewangelizacji, dostosowanej do ich wieku i poziomu wrażliwości. W tym czasie starsza młodzież i dorośli słuchają i rozważają Słowo Boże. Kulminacyjnym momentem każdego dnia o 17:00 jest spotkanie w największym namiocie. Kazania kończą się spektaklem młodzieżowego teatru „Eden”, wspólnym śpiewem i koncertem zespołów śpiewających na Bożą chwałę. Są miejsca do gier i zabaw dla dzieci i stoiska z dobrą kuchnią. O programie Tygodnia mówi Marek Cieślar z CME - posłuchajcie:


Plik dźwiękowy: dzieg%201a.mp3

Plik dźwiękowy: dzieg%203.mp3

Plik dźwiękowy: dzieg%202.mp3

Plik dźwiękowy: dzieg%204.mp3

Czym jest Tydzień? Ucztą dla ciała i dla ducha. Jak mówią uczestnicy, spotkaniem z przyjaciółmi i z Bogiem, okazją do refleksji nad swoim życiem. Przeżywają tutaj chwile skupienia, ale też odprężenia od codziennego zgiełku.

Plik dźwiękowy: kos_obr_DZIEGIELOW%20popr.mp3

Swoją działalność prezentuje Open Doors Polska i Polska Rada Ekumeniczna, której pracownicy – goście z Afryki – przyciągają odwiedzających pyszną kawą i swoją egzotyczną urodą, gościnnością, fascynująco mówią o dobrych owocach spotkania różnych kultur na gruncie Ewangelii – posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: dzieg_Africa.mp3

Obok świetnie zaopatrzonej, plenerowej księgarni „Warto” można spotkać Lidię Czyż, autorkę bestsellerowej książki „Mocniejsza niż śmierć”, która prezentuje najnowszą, opartą jak zawsze na faktach powieść „Słodkie cytryny”. Co mówi o planach na kolejne książki?

Plik dźwiękowy: dzie_L%20Czyz.mp3

Koncerty i wykłady w namiocie głównym są na bieżąco transmitowane w internecie. Potrwają do niedzieli. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych – jeszcze można przyjechać do Dzięgielowa i dołączyć do wydarzenia.

 

 

Źródło: cme.org.pl; Tomasz Kosyk Radio CCM