WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

16.04.2018Umowa współpracy pomiędzy Muzeum Górnictwa Węglowego i Uniwersytetem Śląskim

  

 
Dorobek skupiony wokół dziedzictwa przemysłowego to ogromne pole doświadczalne, również dla badań naukowych - twierdzą przedstawiciele Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu i Uniwersytetu Śląskiego. W poniedziałek ich przedstawiciele podpisali umowę o współpracy.
 
Od blisko dekady Muzeum Górnictwa Węglowego rozwija działalność głównych atrakcji turystyki przemysłowej Zabrza. To działająca od 10 lat zabytkowa kopalnia węgla kamiennego Guido oraz stopniowo udostępniany kompleks Sztolnia Królowa Luiza - oparty o wyrobiska dawnej kopalni o tej nazwie i fragment XIX-wiecznej sztolni odwadniającej, ciągnącej się do Zabrza od Chorzowa.
 
Poniedziałkowe podpisanie porozumienia o współpracy Muzeum z Uniwersytetem Śląskim odbyło się w hali sprężarek dawnej kopalni Luiza w Zabrzu. Obecnie to obiekt jednej z części kompleksu Sztolnia Królowa Luiza. Do ducha miejsca i związanej z nim historii nawiązywali dyrektor zabrzańskiego Muzeum Bartłomiej Szewczyk oraz.prorektor Uniwersytetu ds. finansów i rozwoju prof. Michał Daszykowski.
 
Plik dźwiękowy: M_W_zabrze_prorektor.mp3