WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

19.09.2018Bielska Policja: Projekt E.D.W.A.R.D.

Stróże prawa rozdawali dziś w Bielsku-Białej drobne upominki – odblaski, choinki zapachowe – promując bezpiecznie idących, jak również jadących użytkowników dróg. Policjanci pojawili się na jednym z najruchliwszych bielskich przejść dla pieszych przy ul. Cieszyńskiej, ponieważ śmiercią najczęściej kończy się właśnie starcie samochodu z pieszym lub rowerzystą. Mówi Aspirant Ilona Michalczyk, Wydział Ruchu Drogowego bielskiej Policji - posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: kos_EDWARD%20%E2%80%93%2028%20sek.mp3

Policja włączając się w akcję EDWARD zaprojektowała - z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach - elementy zapachowe do samochodów. Mając na uwadze, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest prędkość, to przygotowane przez mundurowych zawieszki pod nazwą „Zegar życia i śmierci” mają ostrzegać, abyśmy przestrzegali limitów prędkości i nie pozwolili mu „zatrzymać się za szybko”.

 

19 września to Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona byłą trzecia edycja akcji pod nazwą EDWARD (European Day Without Road Death - Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych), w którą - po raz pierwszy – zaangażowała się również polska Policja.


 


 

Źródło: KM Policji w Bielsku-Białej


Aspirant Ilona Michalczyk z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej