Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

05.11.2018100. zwycięstwo Piasta. Gliwiczanie lepsi od krakowskiej Wisły

Piast Gliwice zdominował na boisku krakowską Wisłę i pewnie wygrał ligowe spotkanie 2:0. Zwycięstwo zapewniło dwóch młodych Patryków – Dziczek i Sokołowski. Tym samym Niebiesko-Czerwoni przypieczętowali swoją setną wygraną w ekstraklasie.

Na murawie podczas meczu 14. kolejki Lotto Ekstraklasy zaprezentował się świetny zespół. Piast zagrał pewnie w ataku, stwarzając sobie kilka naprawdę dobrych okazji do zdobycia bramki.

– Siła ofensywna Wisły Kraków jest duża, ale ograniczyliśmy ich poczynania i graliśmy z rozmachem – powiedział po spotkaniu trener Waldemar Fornalik.

Wynik meczu w 21. minucie otworzył Patryk Dziczek. Wykorzystał wykonane przez Toma Hateleya dośrodkowanie w pole karne i efektowanym „szczypakiem” posłał piłkę piłkę do siatki. Na drugą bramkę kibice musieli czekać do 88. minuty. Valencia po wejściu z piłką w pole karne postanowił ją wycofać i podać do Sokołowskiego. Ten bez zawahania oddał strzał, który przypieczętował zwycięstwo gliwickiego Piasta.

Również gliwicka obrona bardzo dobrze zaprezentowała się w tym spotkaniu, dzięki czemu Niebiesko-Czerwoni zanotowali w obecnych rozgrywkach czwarty mecz bez straty bramki.

– Wisła stworzyła może ze dwie czy trzy groźne sytuacje. Uważam, że mieliśmy ten mecz pod kontrolą i zasłużenie wygraliśmy – podsumował to spotkanie Aleksandar Sedlar, zawodnik Piasta.

Obecnie gliwiczanie zajmują 3. miejsce w ekstraklasowej tabeli, a do lidera tracą tylko 3 oczka. W kolejnym ligowym starciu, 11 listopada, przyjdzie im się zmierzyć na wyjeździe z Koroną Kielce.
(źródło: gliwice.eu)