WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

23.10.2018Funkcjonalne i ekologiczne - nowe mieszkania komunalne w Śródmieściu Gliwic

8 funkcjonalnych mieszkań komunalnych, wyposażonych w węzły sanitarne i ekologiczne ogrzewanie, zostało oddanych do dyspozycji przyszłych lokatorów. Koszt remontu i adaptacji budynku wyniósł ponad 1 mln złotych i w większości został sfinansowany z miejskiego budżetu.

Budynek przy ul. Nowy Świat 59 to dwupiętrowy blok, o ogólnej powierzchni użytkowej równej 399,83 m2. Przed remontem, który zakończył się w sierpniu br. znajdujące się w nim lokale mieszkalne cechował bardzo niski standard - były ogrzewane za pomocą pieców węglowych, nie miały własnych łazienek ani ubikacji.

Prace budowlane rozpoczęły się we wrześniu 2017 roku. W ramach modernizacji przebudowano pomieszczenia i wykonano m.in. izolację przeciwwilgociową, docieplenie budynku, instalację wodno-kanalizacyjną, elektryczną i teletechniczną. Wymieniono również nadszarpnięte zębem czasu elementy konstrukcyjne budynku.

Dzięki inwestycji udało się uzyskać 8 funkcjonalnych mieszkań, cztery dwupokojowe i cztery jednopokojowe, zaopatrzonych w węzły sanitarne i ekologiczne ogrzewanie. Mieszkania, w standardzie „pod klucz” zostały przygotowane do wynajęcia dla osób z list rocznych 2018, listy wykwaterowań oraz ubiegających się o zamianę mieszkania z miastem.

Całkowity koszt inwestycji to ok. 1 104 000 zł. 45 %  kosztów pokrył Bank Gospodarstwa Krajowego, w ramach pozyskanego przez miasto dofinansowania. Pozostałą część wydatków na realizację przedsięwzięcia poniosło Miasto Gliwice

 

   

(źródło: gliwice.eu)