WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

24.10.2018Znamy oficjalne wyniki wyborów samorządowych w Gliwicach

 
Oficjalne wyniki niedzielnych wyborów samorządowych w Gliwicach są już znane. Prezydentem po raz kolejny został Zygmunt Frankiewicz. Wybrano także 25 miejskich radnych, którzy przez najbliższych 5 lat będą podejmować najważniejsze decyzje dotyczące miasta.
 
21 października w głosowaniu wzięło udział 70 413 osób, a to oznacza, że do urn poszło 50,44% wyborców uprawnionych do oddania głosu. To o 13 punktów procentowych więcej niż w poprzednich wyborach samorządowych w 2014 r. – wówczas frekwencja wyniosła 37,27%.
 
Zygmunt Frankiewicz został ponownie prezydentem Gliwic. Startował w wyborach jako kandydat bezpartyjny ugrupowania Koalicja dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza. Był jedną z czterech osób ubiegających się o to stanowisko. Wygrał wybory już w pierwszej turze, otrzymując poparcie 72,35% głosujących. Jest najdłużej urzędującym prezydentem miasta w Polsce – nieprzerwanie od 1993 roku.
 
– Za nami wybory samorządowe. Frekwencja w Gliwicach była o ponad 10 punktów procentowych wyższa niż 2014 r. Serdecznie dziękuję Państwu za udział w głosowaniu. Dziękuję wszystkim tym, którzy obdarzyli mnie zaufaniem. Teraz przychodzi czas na realizację zadań, o których mówiliśmy w trakcie kampanii wyborczej. W najbliższych latach, oprócz rozwiązywania codziennych problemów i troski o dalszy rozwój miasta, stawiamy przed sobą kilka dużych przedsięwzięć i spraw, które trzeba doprowadzić do końca – podkreśla Zygmunt Frankiewicz.
 
W nowej Radzie Miasta Gliwice zasiądzie 11 radnych prezydenckiego ugrupowania Koalicja dla Gliwic. W Ratuszu znajdzie się także 8 reprezentantów PIS i 6 z Koalicji Obywatelskiej Platforma.Nowoczesna. Pełne wyniki można znaleźć TUTAJ.
(źródło:gliwice.eu)