WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

14.07.2018Bielsko-Biała: Obchody Święta Policji


Bielscy policjanci wspólnie z mundurowymi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji, uczcili obchody 99. rocznicy powstania Policji. W uroczystym apelu uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych i instytucji oraz duchowni.

Uroczyste obchody Święta Policji odbyły się w siedzibie nowej Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej przy ul. Wapiennej 45. Uroczystość połączona była z nadaniem awansów dla wyróżniających się stróżów prawa. Nowe pagony założyło ponad 200 funkcjonariuszy bielskiego garnizonu. Ponadto trzech policjantów zostało uhonorowanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalami za długoletnią służbę. Złoty medal otrzymał asp.szt. Paweł Cebrat, natomiast srebrnymi medalami uhonorowani zostali: asp.szt. Marek Janiczak oraz sierż.szt. Krzysztof Święczyk. Podziękowania w imieniu awansowanych i wyróżnionych złożył asp. Wiesław Witos.

Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Krzysztof Herzyk podziękował nie tylko policjantom, ale też podmiotom współpracującym, m.in. Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego czy Fundacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, które szczególnie troszczą się o sprawy bezpieczeństwa w mieście i powiecieposłuchajcie:

Plik dźwiękowy: herzyk.mp3

Zgromadzeni goście mogli obejrzeć „od środka” najnowocześniejszy w kraju budynek bielskiej komendy, który został oddany do użytku w maju tego roku. Z zaproszenia tego skorzystali: Patryk Dawid i Michał, którzy pragną założyć policyjny mundur. Ich marzenia są odległe ze względu na niepełnosprawność, ale dzisiaj - dzięki policjantom - choć przez chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi stróże prawa. Z bliska przyjrzeli się pracy mundurowych i zwiedzili bielską komendę.  


 

 


 

/Źródło: bielsko.slaska.policja.gov.pl; Tomasz Kosyk Radio CCM/