WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

18.01.2018Kolejny poprzemysłowy obiekt zostanie zmodernizowany

Nowe życie dla zabrzańskiej wieży. 
 
Dzięki takim obiektom jak zabytkowa kopalnia węgla czy Sztolni Dziedzicznej Zabrze mocno zapisało się na szlaku zabytków techniki. Wieża ciśnień, która znajduje się przy ulicy Zamoyskiego, będzie kolejną perełką industrialną Zabrza.
Wieża stanie się obiektem nie tylko muzealnym. Ma być miejsce spotkań społecznych, edukacyjnych czy kulturalnych. Projekt rewitalizacji obejmuje prace budowlano-instalacyjne, zagospodarowanie terenu, zakup wyposażenia oraz wykonanie interaktywnej wystawy CARBONEUM - Centrum Wiedzy o węglu, z której dowiemy się wszystkiego o tak ważnym dla Śląska surowcu. 
Na poszczególnych kondygnacjach zaplanowano: Centrum Żywego Rzemiosła, Centrum Aktywizacji Społeczno-Zawodowej, Akademię Młodych Talentów i Akademię Seniora. Niewątpliwą atrakcją będzie taras widokowy, który będzie się mieścił na wysokości 20,5 m. 
Wartość projektu to ponad 34 miliony złotych. Kwota dofinansowanie to prawie 24 miliony. Prace rozpoczną się w marcu i powinny zakończyć się do grudnia przyszłego roku. 
fot: UM Zabrze