WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

19.06.2018Zmiany w gliwickiej Strefie Płatnego Parkowania

 
Powiększa się strefa płatnego parkowania. 1 lipca do podstrefy B zostanie włączony parking nad DTŚ oraz fragment ul. Dubois. Wcześniej, 25 czerwca, nastąpi drobna zmiana w identyfikacji pojazdów ułatwiająca kierowcom opłacanie w parkomatach postoju.
 
Decyzją gliwickich radnych, od 1 lipca strefa płatnego parkowania się powiększy o parking nad Drogową Trasą Średnicową oraz miejsca postojowe przy ul. Dubois na odcinku od ul. Zwycięstwa do ronda Stanisława Byliny. Dodatkowe 130 miejsc postojowych powiększy strefę płatnego parkowania do 3119 miejsc.
 
– Zmiany związane są z włączeniem do ruchu znajdującej się w obszarze SPP ul. Przy Bramie Raciborskiej oraz zakończeniem budowy DTŚ, a także zmianą układu komunikacyjnego na sąsiednich ulicach – wyjaśnia Anna Gilner, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.
 
Dodatkowo, od 25 czerwca kierowcy korzystający ze strefy płatnego parkowania będą w parkomatach wpisywać wyłącznie cztery ostatnie znaki z tablicy rejestracyjnej, nie jak dotychczas pełny numer.
 
– Od 2015 r., gdy w Gliwicach zaczęła funkcjonować strefa płatnego parkowania, kierowcy opłacając miejsce postojowe byli zobowiązani do podawania pełnego numeru rejestracyjnego pojazdu. Od najbliższego poniedziałku, 25 czerwca, to się zmieni. Zmiana nie dotyczy osób opłacających postój za pomocą aplikacji mobilnych Pango, Mobilet i SkyCash – w tym przypadku nadal podajemy pełen numer rejestracyjny, ponieważ aplikacje są produktem niezależnego operatora – tłumaczy Mariusz Kopeć, rzecznik prasowy Śląskiej Sieci Metropolitalnej w Gliwicach. 
 
Opłaty w gliwickiej strefie parkowania pobierane są od poniedziałku do piątku, w godz. od 10.00 do 18.00. W zależności od podstrefy i czasu postoju wynoszą od 0,40  zł do 15,60 zł.
 
Plik dźwiękowy: M_W_kopec_parkowanie.mp3
 
(źródło: gliwice.eu)