WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

29.08.20186-letni rowerzysta pośród pędzących aut. Zawinił ojciec

 

40-letni mężczyzna zabrał 6-letniego synka na przejażdżkę rowerami po dwupasmowej obwodnicy Bielska. Tragedii udało się zapobiec dzięki reakcji kierowców. Mimo tego, że chłopczyk miał kask i poruszał się prawidłowo dobrze wyposażonym rowerem - na drodze ekspresowej nigdy nie powinien się znaleźć. Zgodnie z przepisami. I zdrowym rozsądkiem.

Zdjęcie wykonane przez świadków nie pozostawia wątpliwości: rozpędzone samochody, brak pobocza i - on, ostrożnie pedałujący na swoim rowerku blisko prawej krawędzi jezdni 6-letni chłopczyk. Kilkadziesiąt metrów przed nim - tata, który mając dziecko za plecami nie miał żadnej kontroli nad tym, co dzieje się z samodzielnie jadącym maluchem. Taki obraz zobaczyli kierowcy na bielskiej ekspresówce pod Auchan. Zobaczyli, sfotografowali i zareagowali. Zwrócili uwagę mężczyźnie i zadzwonili po Policję, a gdy ten próbował oddalić się z dzieckiem zjazdami z dwupasmówki, pojechali za nim. Policjanci ujęli rowerzystów na bocznej ulicy. Sprawca tłumaczył się, że nie zna tej okolicy i dlatego mimo zakazu wjechał z dzieckiem rowerami na drogę ekspresową.

Policjanci nałożyli na mężczyznę mandat w kwocie 250 zł. W związku z podejrzeniem narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, zgłosili sprawę do sądu rodzinnego. Ojcu grozi 5 lat więzienia.

Policja przypomina, że rowerzystom nie wolno korzystać z drogi ekspresowej oraz autostrady, nawet  w przypadku poruszania sie jedynie pasem awaryjnym lub poboczem.

 

/Źródło: KMP Policji w Bielsku-Białej; portal Bielskie Drogi/