WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

31.10.2018Niewybuchy w Czechowicach. Ewakuowano mieszkańców

 

Policjanci z Czechowic-Dziedzic i pirotechnicy zabezpieczali rejon czechowickich ul. Drzymały i Górniczej, gdzie w czasie prac remontowo – budowlanych odnaleziono dwa pociski artyleryjskie z czasów II wojny światowej. Na czas usunięcia niewybuchów przez saperów z okolicznych kamienic ewakuowano 15 mieszkańców. Policjanci zorganizowali objazdy i kierowali ruchem.

Dzisiaj około 10.30, w czasie prac ziemnych prowadzonych przy czechowickich ul. Drzymały i Górniczej, operator koparki natknął się na 2 skorodowane pociski artyleryjskie z czasów II wojny światowej. Policyjni pirotechnicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Ze względów bezpieczeństwa ewakuowano 15 mieszkańców okolicznych kamienic. Ewakuowani znaleźli tymczasowe schronienie u bliskich lub znajomych.

Teren wokół miejsca, na którym niewybuchy spoczywały przez dziesiątki lat, zabezpieczyli policjanci. Mundurowi zorganizowali objazdy i kierowali ruchem. Utrudnienia trwały ponad 4 godziny. Tuż przed 15.00 pociski zostały zabezpieczone przez saperów z jednostki wojskowej w Gliwicach.

 

 

Źródło: KMP w Bielsku-Białej