WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

12.12.2018B-B: Co robi żołnierz przed teatrem?

 

Widok uzbrojonego po zęby żołnierza na quadzie, stojącego na Placu Teatralnym w Bielsku-Białej od dwóch dni budzi zainteresowanie przechodniów. I o to właśnie chodzi – wyjaśniają pracownicy Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bielsku, którzy obok placu, w budynku poczty, prowadzą kampanię informacyjną „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”.

Na placu żołnierz, a na stoisku informacyjnym ulotki i inspektor wydziału rekrutacji, która od poniedziałku przeprowadziła kilkadziesiąt rozmów z zainteresowanymi służbą w wojsku. Mówi inspektor Bernadeta Plucha, która od poniedziałku przeprowadziła kilkadziesiąt rozmów z zainteresowanymi służbą w wojsku – posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: wojsk%203.mp3

Wojsko jest dla ludzi z powołania. To doskonale zorganizowana przestrzeń, w której można rozwijać swoje indywidualne zdolności i osobiste pasje - przekonuje mjr Artur Pracki, szef wydziału rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bielsku-Białej – posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: wojsk%201.mp3

Po służbie przygotowawczej można podjąć staż, tymczasową służbę wojskową lub pozostać w siłach rezerwowych. Armia zapewnia żołnierzom zaplecze socjalne – mówi mjr Pracki:

Plik dźwiękowy: wojsk%202.mp3

Wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty i świadectwa szkolne. Punkt rekrutacyjny w budynku poczty jest czynny od 9:00 do 17:00.

Punkt informacyjny w Bielsku to element tzw. tygodni rekrutacyjnych, organizowanych przez MON w uczęszczanych miejscach przestrzeni publicznej. Na Placu Teatralnym w Bielsku-Białej wojskowi będą stać do jutra.