WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

11.12.2018Przed nami obchody 70lecia istnienia Klubu Górnik Zabrze

 

 
Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, Zarząd Górnika Zabrze S.S.A. oraz Muzeum Miejskie w Zabrzu, zapraszają do udziału w obchodach 70-lecia Klubu Górnik Zabrze.
 
15 grudnia o godz. 13.00, w Galerii Muzeum Miejskiego Cafe Silesia odbędzie się otwarcie wystawy „Górnik Zabrze: 70 wydarzeń na 70-lecie legendy”. Wystawa będzie miała na celu przypomnienie kibicom najważniejszych wydarzeń z historii zabrzańskiego klubu.
 
Natomiast 16 grudnia odbędzie się uroczysta msza święta w intencji klubu, która zostanie odprawiona w kościele pw. św. Józefa w Zabrzu o godzinie 10.30. 
W tym samym dniu, w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, odbędzie się uroczysta gala z okazji Jubileuszu Klubu Górnik Zabrze, która będzie miała charakter dwugodzinnego show multimedialno – muzycznego. Będzie to też okazja, aby zobaczyć archiwalne filmy oraz legendarne urywki z meczów klubu. Gala rozpocznie się o godz. 18.00.
 
Zabrzański klub powstał w 1948 roku. Do dzisiaj jest jedną z największych wizytówek miasta Zabrze. Górnik Zabrze to 14-krotny mistrz Polski, 4-krotny wicemistrz Polski, 6-krotny zdobywca Pucharu Polski, zdobywca Superpucharu Polski oraz Pucharu Ligi, a także finalista Pucharu Zdobywców Pucharów oraz ćwierćfinalista Pucharu Mistrzów i Pucharu Intertoto. Aktualnie klub zajmuje 4. miejsce w tabeli wszech czasów Ekstraklasy i 2. miejsce w tabeli medalowej Mistrzostw Polski.
(źródło: UM Zabrze)