WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

19.09.2018Piknik militarny na pl. Krakowskim w Gliwicach

 
22 września szykuje się wielkie zbrojne wydarzenie. „Pancerni” pokażą supernowoczesny sprzęt bojowy, z którego korzystają na misjach. Moc atrakcji dla małych i dużych zaplanowano między godz. 12.00 a 18.00.
 
W sobotę na pl. Krakowski wjadą flagowe pojazdy polskiej armii. Gliwice to jeden z najważniejszych ośrodków krajowego przemysłu zbrojeniowego, dlatego podczas imprezy zobaczymy potężne maszyny, takie jak czołgi PT-91M2 (w wersji wyposażenia A1) oraz PT-91M2 (w wersji wyposażenia A2), wyprodukowane w Bumarze Łabędy. Przedsiębiorstwo wytwarza ciężkie uzbrojenie wojskowe, w tym czołgi, wozy i mosty czołgowe. Obok pojazdów Bumaru staną także Kołowe Transportery Opancerzone Rosomak, które były obecne na polskich misjach pokojowych, na przykład w Afganistanie. Obrum, gliwicki zakład i ośrodek badawczy tworzący produkty na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej, pochwali się systemem ekspozycyjnym z symulatorami.
 
Podczas Gliwickiego Pikniku Militarnego zaprezentują się także służby mundurowe. W imprezie wezmą udział między innymi Jednostka Wojskowa AGAT i 6 batalion powietrznodesantowy. Żołnierze AGAT-u funkcjonują w strukturach Wojsk Specjalnych, przeszli szkolenia w różnych warunkach terenowych i klimatycznych, między innymi górskie, spadochronowe, wysokościowe, snajperskie, pirotechniczne i wiele innych, a 6 batalion powietrznodesantowy został odznaczony w 2013 roku Brązowym Medalem „Za zasługi dla obronności kraju” przez ministra obrony narodowej. Na miejscu nie zabraknie także policji, straży pożarnej i straży miejskiej.
 
Organizatorem pikniku jest Bumar Łabędy. Miasto Gliwice jest partnerem wydarzenia.
(źródło: gliwice.eu)