WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

13.08.2018Hattrick króla przestworzy. Sebastian Kawa Mistrzem Świata trzeci raz w jednym sezonie!

Kolejne złoto dla Sebastiana Kawy!

Wczoraj na 35. Szybowcowych Mistrzostwach Świata w czeskim Hosinie zajął pierwsze miejsce w klasie 20-metrowej. Jest to 29. mistrzowski tytuł w jego karierze. Tym samym pilot z Międzybrodzia wykonał bezprecedensowy „hattrick”: jako jedyny w historii szybownictwa zdobył trzeci z rzędu tytuł mistrza świata w trzech oddzielnych zawodach szybowcowych w ciągu jednego roku. W styczniu w Chile pokonał groźne Andy, w lipcu w Ostrowie Wielkopolskim szalone zawirowania pogody. Teraz, na przełomie lipca i sierpnia w Hosinie w Czechach - morderczy upał w ciągu 14 dniowych zmagań. Posłuchajcie, co mówi o tym sam Mistrz:

Po 12 konkurencjach duet Sebastian Kawa (reprezentujący Aeroklub Bielsko-Bialski) - Mirosław Matkowski (w barwach Aeroklubu Gliwickiego) – wczoraj wrócił do Polski ze złotem. Tym samym na mistrzowskim podium stanęli razem reprezentanci Bielska-Białej i Gliwic.

Mistrzostwa świata w Czechach rozgrywane były w 3 kategoriach. Uczestniczyło w nich 110 szybowników z 20 krajów. Polskę reprezentowało 6 zawodników.

/Źródło: Tomasz Kosyk Radio CCM/