WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

08.03.2018Nowe mieszkania w Gliwicach gotowe

 
32 mieszkania przy ul. Opolskiej 8 są gotowe. Dziś klucze do własnego M nowym lokatorom wręczył prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz. Inwestycję o wartości 6,6 mln zł zrealizował ZBM I TBS.
 
Przy ul. Opolskiej powstały dwa czterokondygnacyjne bloki z mieszkaniami 1-, 2- i 3-pokojowymi o powierzchni od 33,40 do 86,70 m2. W blokach znajdują się windy, a w każdym mieszkaniu balkon, a na najniższych kondygnacjach przydomowe ogródki. Mieszkania mają standard TBS, co oznacza, że są wykończone i gotowe do wprowadzenia – ściany są białe, na podłogach znajdują się panele, w łazienkach sanitariaty, a w kuchniach kuchenki.
 
Co ważne budynki są energooszczędne, wyposażone w kolektory słoneczne wspomagające instalacje ciepłej wody i hybrydową wentylację. Z myślą o mieszkańcach od strony CH Forum przestrzeń zamknięto ekranem akustycznym. Zadbano również o infrastrukturę – na działkę prowadzą dwa wjazdy (z ulic Opolskiej i Witkiewicza), a do dyspozycji nowych lokatorów przy Opolskiej są 93 miejsca parkingowe. Zadbano też o zieleń, a dla najmłodszych lokatorów przygotowano plac zabaw. Mieszkania są przeznaczne pod wynajem z możliwością wykupu w przyszłości na własność.
Inwestycja o wartości 6, 6 mln zł została sfinansowana ze środków własnych ZBM i TBS oraz Miasta Gliwice. Generalnym wykonawcą było: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Budownictwa Sp. z o.o. Dębno, a projekt budynku wykonało Przedsiębiorstwo Ekologiczne MARKO Marek Masłowski – Pracownia Projektowa z Wrocławia.
 
To nie koniec
 
Dotychczas ZBM I TBS wybudował w Gliwicach 753 mieszkania. Ale to nie koniec – w realizacji i planach są już kolejne inwestycje.
 
– Trwa budowa dwóch budynków wielorodzinnych pomiędzy ul. Kujawską, Św. Jacka, Górną i Samotną. Powstaje tam 96 mieszkań oraz 59 miejsc postojowych w garażu wielopoziomowym. Inwestycja powinna być gotowa w 2020 r. Budujemy też obiekt mieszkalno – usługowego przy ul. Opolskiej 12. Powstaje tam 40 mieszkań z garażem podziemnym. Ta inwestycja również ma być gotowa w 2020 r. Kolejny projekt to budynek mieszkalno–usługowy przy ul. Górnej. Do 2020 r. w tej lokalizacji oddamy do użytku 12 mieszkań – wylicza Krzysztof Semik z ZBM I TBS.
fot. UM Gliwice
źródło: www.gliwice.eu