WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

29.11.2018Wisła ma oficjalną maskotkę miasta


Pierwsza oficjalna maskotka Miasta Wisła – pluszowy NIEDŹWIADEK NA KULI – jest już dostępny w sprzedaży w Informacji Turystycznej Urzędu Miejskiego. Dotąd kojarzony z Wisłą był tzw. Wiślaczek, którego wizerunkiem i dystrybucją zarządza Fundacja na Rzecz Rozwoju Wisły, dlatego władze miejskie zaprojektowały i zastrzegły prawa do wizerunku Niedźwiadka Na Kuli – wiernej kopii rzeźby z Parku Kopczyńskiego.

Wiślaczek swoją drogą, ale to Niedźwiadek Na Kuli jest oficjalną maskotką Wisły. Mówi Łukasz Bielski z Referatu Promocji Urzędu Miejskiego w Wiśle – posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: L1%20www(2).mp3

Biało-szarego niedźwiadka można od kuli odczepić. Granatowo-zielono-pomarańczowa piłka barwami nawiązuje do oficjalnego logotypu Miasta Wisły. Mówi Katarzyna Swęda z Informacji Turystycznej:

Plik dźwiękowy: k1%20www.mp3

Na tym nie koniec. Do sprzedaży wejdzie wkrótce większy rozmiar. Powstanie również cały niedźwiedzi szlak miejski

Plik dźwiękowy: l2%20www.mp3

Każdy wiślanin może postawić u siebie własną rzeźbę i dołączyć do szlaku. Warunek: musi być z kamienia breńskiego i ściśle odwzorowywać oryginał.

 

Szczegółowych informacji udziela Informacja Turystyczna i Referat Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Wiśle.

 

 

 

Źródło: UM w Wiśle
Katarzyna Swęda i Łukasz Bielski w Urzędu Miejskiego z Wisły z nowymi pluszowymi wizytówkami miasta.