WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

20.09.2018Bez orzełka na kimonach? PUK z Bielska jest już członkiem PKOl. Ale -w myśl przepisów- jeszcze nie może używać barw narodowych.

 

Polska Unia Karate z Bielska Białej od wczoraj reprezentuje olimpijskie karate w Polsce. Została przyjęta do Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Jeszcze w maju zastąpiła Polski Związek Karate w światowej federacji tego sportu. Mimo to jej zawodnicy nie mają prawa nosić orzełka na kimonach. Dlaczego?

 

Polska Unia Karate z Bielska-Białej to nowa i dynamiczna organizacja” - mówi jej rzecznik, Marek Kamiński – posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: PKU%20na%20www.mp3


Jednak aby występować w biało-czerwonych barwach, Polska Unia Karate z Bielska musi uzyska od ministerstwa sportu status „związku sportowego”. Dawno spełniła wszystkie wymogi formalne i organizacyjne. Od wczoraj może oficjalnie kompletować skład zawodników na olimpiadę w Tokio. Po drodze są Mistrzostwa Świata.
Niestety, decyzji z ministerstwa wciąż nie ma, a bez niej karatecy zrzeszeni w Unii mogą reprezentować jedynie Polską Unię Karate, ale nie… Polskę. 
Czy będą musieli założyć kimona z zaklejonym orzełkiem? Mistrzostwa Świata w karate olimpijskim zaczynają się już 6 listopada w Madrycie. 

 

Źródło: Fb Polska Unia Karate