WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

30.10.2018Ustroń z nagrodą PZPN

Plik dźwiękowy: kos_RAZ%20Ustron%20PZPN%20%20-%20%2032%20sek.mp3 

Miasto Ustroń zostało wyróżnione podczas konferencji „Bezpieczny Stadion” organizowanej przez Polski Związek Piłki Nożnej. Docenione zostały działania Władz Miasta na rzecz rozwoju infrastruktury stadionowej. Nagrodę z rąk prezesa PZPN Zbigniewa Bońka odebrały w imieniu burmistrza asystentka burmistrza Iwona Bujok oraz Katarzyna Czyż-Kaźmierczak naczelnik  Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki. Mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak -posłuchajcie:
 

 

Głównym celem organizowanej po raz osiemnasty konferencji „Bezpieczny Stadion” jest poprawa bezpieczeństwa podczas meczów piłki nożnej. Kadra kierownicza Policji, przedstawiciele PZPN, środowiska kibiców i wielu innych zaproszonych gości wspólnie dyskutowali o zagadnieniach, które sprawiają najwięcej problemów na stadionach.

W wydarzeniu wzięli udział: Witold Bańka - Minister Sportu i Turystyki, Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, dr Jarosław Szymczyk - Komendant Główny Policji oraz Jan Tomaszewski - były Reprezentant Polski w piłce nożnej.

Ostatnim punktem, czwartkowej konferencji była gala Fair Play, podczas której Polski Związek Piłki Nożnej wręczył wyróżnienia klubom oraz piłkarskim działaczom za miniony sezon. Po raz pierwszy w tym roku pojawiła się kategoria dla samorządów, w której Ustroń został wyróżniony, jako jedyny w województwie śląskim.
Wyróżnienie dla Ustronia podczas tegorocznej gali to wyraz uznania zarówno dla samorządu za to, że w mieście powstał obiekt na bardzo wysokim poziomie, jak i dla klubowych działaczy. Nie jest to przypadek, tym bardziej, że dwa dni przed wręczeniem wyróżnienia w Ustroniu odbył się mecz Reprezentacji Polski i Austrii U16, po którym zarówno strona polska, jak i austriacka wypowiadała się o samym obiekcie, jak i stanie murawy w samych superlatywach. Przedstawiciele obu reprezentacji doceniali także walory krajobrazowe i infrastrukturę okołosportową Ustronia. 

„Cieszę się, że Związek Piłki Nożnej zauważa również mniejsze miasta, dla których przeprowadzenie tak dużej inwestycji jak rozbudowa stadionu jest dużo trudniejszy. Jest to dla nas duże docenienie i wyróżnienie.” – mówi burmistrz Ustronia Ireneusz Szarzec.


Źródło: UM w Ustroniu