WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

20.11.2018Cieszyn/Ogrodzona: poranny karambol na S-52. Policja apeluje o rozwagę

 

Dziś rano na drodze ekspresowej w Ogrodzonej, na odcinku prowadzącym z Bielska-Białej w kierunku Cieszyna doszło do poważnego wypadku. Droga w tym miejscu była zablokowana przez ponad dwie godziny. W celu udzielenia pomocy poszkodowanemu na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Policja apeluje o ostrożność!

Zdarzenie miało miejsce dziś nad ranem, około godziny 6.30 na odcinku drogi S52 w kierunku Cieszyna, w Ogrodzonej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący vw golfem wjeżdżając na wiadukt wpadł w poślizg i uderzył w bariery ochronne. W wyniku uderzenia pojazd odbił się od barier i zatrzymał na jezdni. Kierowca tego pojazdu o własnych siłach wyszedł z samochodu. Podczas, gdy był wymijany przez tira został potrącony. Na miejsce zostały skierowane policyjne patrole, straż pożarna, karetki pogotowia. Konieczne było wezwanie pomocy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które przetransportowało poszkodowanego do szpitala. Droga w miejscu zdarzenia była oblodzona i całkowicie zablokowana przez ponad dwie godziny. W związku z wypadkiem w miejscu zdarzenia doszło w sumie do trzech kolizji, w których nikt nie ucierpiał. Ruch na drodze został całkowicie przywrócony przed godziną 10-. Dokładne okoliczności tego wypadku będą wyjaśniać policjanci z cieszyńskiej komendy.

W związku z dochodzeniem Policja zwraca się do wszystkich osób, które mogą udzielić informacji na temat tego zdarzenia, a w szczególności świadków naocznych jego przebiegu, o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie.

Jednocześnie policjanci apelują o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Jezdnia o tej porze roku często bywa oblodzona i śliska, szczególnie na wiaduktach i w porze rannej lub wieczornej.


 

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie