WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

06.11.2018Mecz Polska-Portugalia na Arenie Zabrze!

16 listopada, o godz. 18.00, rozegrane zostanie spotkanie barażowe o awans do UEFA EURO U21 w 2019 r. Na murawie Areny Zabrze spotkają się drużyny Polski i Portugalii. O randze tego wydarzenia świadczy fakt, że obie drużyny walczyć będą o udział w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy.
 
Arena Zabrze została wybrana ze względu – jak uznali organizatorzy – na perfekcyjne przygotowanie obiektu przez zespół Areny Zabrze, a także doskonałą atmosferę, jaką na tym obiekcie tworzą kibice z Zabrza i sąsiednich miast. Pod uwagę były brane także Stadion Śląski i stadion w Łodzi. Do wybrania Zabrza przyczyniło się także zaangażowanie i wsparcie prezydent Małgorzaty Mańki-Szulik, która uczestniczyła w rozmowach z organizatorami przedstawiając zalety zabrzańskiego obiektu.
 
Wybierając Arenę Zabrze organizatorzy docenili także pracę całej załogi Spółki Stadionu w Zabrzu, która zarządzała Areną przy organizacji zeszłorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Europy. W ramach rozgrywek U-19 dwa mecze odbyły się na Arenie Zabrze. Najwięcej sportowych emocji wzbudził pojedynek Polska-Niemcy, który zgromadził aż 13 tys. fanów polskiej reprezentacji. Również w tym roku organizacją meczu w imieniu PZPN zajmie się Spółka Stadion w Zabrzu.
 
(źródło: UM Zabrze)