WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

07.04.20181% dla Śląska. Dziennikarze lepsi od rzeczników prasowych. Nietypowy mecz na stadionie Górnika Zabrze

W sobotnie południe na stadionie Górnika Zabrze rozegrano charytatywny mecz pomiędzy śląskimi i zagłębiowskimi dziennikarzami i rzecznikami prasowymi śląskich i zagłębiowskich instytucji i firm. Na boisku lepsi byli dziennikarze, którzy wygrali 6:2. Nietypowy mecz piłkarski miał wymiar charytatywny - jego głównym przesłaniem było promowanie przekazywania 1 proc. podatku organizacjom pożytku publicznego z województwa śląskiego.
 
Coroczne spotkania sportowe dziennikarzy i rzeczników dostarczają wielkich emocji przede wszystkim samym zawodnikom, ale także przedstawicielom organizacji pożytku publicznego, które namawiają do przekazywania 1 proc. podatku na swoje cele statutowe.
 
- Wspierajmy lokalne fundacje, stowarzyszenia i wykorzystajmy szansę zatrzymania części wypracowanych przez nas środków finansowych w naszym regionie - podkreśla Bartłomiej Wnuk, rzecznik Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego i organizator meczu.
 
Radio CCM w tym meczu reprezentował Adam Sosnowski, szef informacji. - Sam wynik nie jest najważniejszy. To miłe, że jako dziennikarze wygraliśmy z rzecznikami. Ale najważniejsze było charytatywne przesłanie tego meczu. Wielokrotnie na naszej antenie namawialiśmy słuchaczy do przekazywania 1 proc. podatku śląskim organizacjom pożytku publicznego. I będziemy to robić dalej. To w sumie nasze, wspólnie wypracowane pieniądze. Tym lepiej gdyby zostały w naszym regionie i mogły służyć nam dalej - mówił Adam Sosnowski po zwycięskim meczu.
 
- W tym roku szczególnej uwadze polecamy Akademię Piłkarską Górnika Zabrze (Fundacja Górnika Zabrze, KRS 0000414081) - powiedział Radiu CCM Sławomir Gruszka, rzecznik Urzędu Miejskiego w Zabrzu, który był gospodarzem tegorocznych zawodów.