WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

29.01.2018Studenci zza granicy - jak ich ściągnąć do Gliwic

Uczelnie wyższe zabiegają o zagranicznych studentów. Jak to zrobić, o tym dyskutowano dzisiaj na Politechnice Śląskiej. W konferencji wzięło udział prawie 200 przedstawicieli szkolnictwa wyższego z całego kraju. W tej chwili polskie indeksy ma około 72 tysięcy obywateli zza granicy. Na Politechnice Śląskiej studiuje 128 obcokrajowców. Jakie kierunki najczęściej wybierają? Mówi Rektor Politechniki Śląskiej, profesor Arkadiusz Mężyk.
Plik dźwiękowy: rs_zagraniczni%20studenci.mp3
Uczelnia pracuje również nad tym, żeby z oferty zajęć prowadzonych w języku angielskim korzystali również polscy studenci. Zwłaszcza tych kierunków, gdzie jest on mocno wykorzystywany, jak na przykład informatyka.
O wzrost liczby obcokrajowców na polskich uczelniach rosła dba program Study in Poland. Co zrobić by było lepiej mówi Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.
Plik dźwiękowy: rs_study%20in%20poland%20organizator.mp3
W całej Polsce studiuje około 72 tysiące zagranicznych studentów. Prawie połowa z nich to sąsiedzi z Ukrainy. Są również osoby z Indii, Turcji, Hiszpanii czy Stanów Zjednoczonych.