WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

26.04.2018Nowe przestrzenie do pracy w Gliwicach

 
W Gliwicach powstają kolejne miejsca pracy we wspólnej przestrzeni. Ostatnio strefę coworkingu rozbudowano w Technoparku, kolejną, w parku Chopina, ma zorganizować Miejski Zarząd Usług Komunalnych.
 
Coworking polega na indywidualnej lub wspólnej pracy w wynajętym pomieszczeniu. Najczęściej z takiego rozwiązania korzystają freelancerzy, którzy zamiast pracy w czterech ścianach własnego domu czy mieszkania wolą realizować projekty i zamówienia w towarzystwie innych kreatywnych ludzi. Zapewnia im to spokojną, ale nie samotną pracę. Centra coworkingowe cieszą się coraz większą popularnością i powstaje ich coraz więcej.
 
– To ciekawa perspektywa dla młodych i samodzielnych przedsiębiorców oraz osób, które rozpoczynają przygodę w biznesie. Strefa coworkingowa działa w gliwickim Technoparku od 2015 r. W marcu oddaliśmy do użytku dodatkową część i obecnie w nowoczesnych pomieszczeniach mamy do dyspozycji 25 miejsc – tłumaczy Jacek Kotra, dyrektor Parku Naukowo-Technologicznego „TECHNOPARK GLIWICE”.
 
Każda z osób korzystających z coworkingu w gliwickim Technoparku ma do dyspozycji biurko z dostępem do internetu, bezpłatnie użyczaną salę do spotkań z klientami, miejsce do relaksu oraz możliwość korzystania z organizowanych w Technoparku wydarzeń i konferencji, a także spotkań networkingowych. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.technopark.gliwice.pl/coworking.
 
Podobna przestrzeń – miejsce do wspólnej pracy kilkunastu osób – powstanie również w parku Chopina. Pod zadaszeniem zostaną zamontowane stoły i ławki z dostępem do energii elektrycznej oraz hotspot.
 
Inwestycja zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku, w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego. 
(źródło: gliwice.eu)