WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

09.05.2018Śląskie Centrum Chorób Serca ponownie docenione

 
W rankingu szpitali tygodnika „Wprost” w kategoriach „Najlepsze szpitale kardiochirurgiczne” i „Najlepsze szpitale kardiologiczne” Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu po raz kolejny zdobyło 1 miejsca.
 
- To wielka radość, ale i zobowiązanie wobec naszych obecnych i przyszłych pacjentów. Fakt ten cieszy tym bardziej, że do tego sukcesu przyczynił się znakomity zespół profesjonalistów, lekarzy i naukowców: kardiochirurgów, kardiologów, anestezjologów, radiologów, pediatrów i innych specjalności, ale także pielęgniarek, rehabilitantów, ratowników medycznych oraz pozostały personel medyczny i administracyjno-techniczny. To duma również dla całej akademickiej śląskiej medycyny – komentuje dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu prof. dr hab. med. Marian Zembala.
 
Jak pokdreśla dyrektor Zembala, ten sukces stał się możliwy dzięki bliskiej współpracy z Fundacją Śląskiego Centrum Chorób Serca, Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach (Wydziałem Lekarskim w Zabrzu, którego jesteśmy integralną częścią), Śląskim Parkiem Technologii Medycznych – KardioMed Silesia, Fundacją Rozwoju Kardiochirurgii, Politechniką Śląską, władzami miasta Zabrza i regionu oraz innymi instytucjami na Śląsku i w kraju. 
(źródło: UM Zabrze)