WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

12.06.2018Sztafeta Rowerowa 100 – Jubileuszowo-charytatywny wyścig rowerowy wokół Jeziora Czeniańskiego.

Sztafeta Rowerowa 100 
– Jubileuszowo-charytatywny wyścig rowerowy wokół Jeziora Czeniańskiego.
 
W Wiśle Czarnem odbędzie się niecodzienna impreza rowerowa. W dniach 15-16 czerwca 2018 r. na starcie wyścigu staną zawodnicy (drużyny), którzy poprzez pokonanie 100 pętli (1 pętla = 4,6 km) wokół Jeziora Czerniańskiego, uczczą jubileusz 100 lat odzyskania przez Polskę Niepodległości. Oprócz wymiaru jubileuszowego wyścigu ważnym aspektem imprezy jest cel charytatywny. Każda z drużyn, która chce uzyskać status VIP, musi zebrać od darczyńców i sponsorów 1000 zł na leczenie 3-letniego Przemka Bujoka z Ustronia, który cierpi na bardzo rzadką chorobę a-HUS. Zebrane pieniądze każda drużyna w 100% przekazuje na konto fundacji Iskierka, która prowadzi zbiórkę środków na leczenie Przemka.
W sobotę 16 czerwca przewidziane są także zawody indywidualne dla dzieci w wieku do 13 lat. Jest zatem okazja, aby do Wisły Czarne zjechały całe rodziny.
Na zakończenie wyścigu organizatorzy zapraszają na koncert zespołu „Pathlife” z Bielska-Białej. Koncert rozpocznie się na działce przy „Fojtuli” w Wiśle Czarnem o godz. 18.00. Wszelkie szczegóły, dodatkowe informacje a także możliwość zgłoszenia swojej drużyny do sztafety lub dziecka do zawodów indywidualnych znajduje się na stronie www.sztafetarowerowa100.pl.
Sztafeta rowerowa jest częścią obchodów jubileuszu 100 lat odzyskania Niepodległości, organizowanych przez Diecezję Cieszyńską Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP pod hasłem „Ewangelicy Niepodległej”. Organizatorem sztafety jest Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle Czarnem.