WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

17.07.2018Odmień swoje podwórko!

Miasto Gliwice zachęca do udziału w pierwszej edycji konkursu pomagającego tworzyć miejsca przyjazne seniorom i młodzieży. Na modernizacje gliwickich podwórek można otrzymać dotacje rzeczowe o wartości do 20 tys. zł!
Rusza pierwsza edycja konkursu „Przyjazne Podwórko”, który umożliwi stworzenie kolejnych przestrzeni rekreacyjno–wypoczynkowej dla gliwiczan. Kto może złożyć wniosek i uzyskać dotację?
Konkurs skierowany jest do wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, a także do organizacji pozarządowych, kościołów oraz innych związków wyznaniowych posiadających osobowość prawną. Aby wziąć w nim udział należy przygotować wniosek przedstawiający  koncepcję lub projekt zagospodarowania podwórka wraz z nasadzeniami. Zwycięzcy otrzymają materiały budowlane lub elementy małej architektury potrzebne do realizacji pomysłu o wartości do 20 tys. zł. Na odmianę gliwickich podwórek Miasto przeznaczy w tym roku 300 tys. zł.
– Do konkursu mogą być zgłaszane podwórka znajdujące się na terenie Gliwic, będące w administracji wnioskodawcy – tłumaczy Iwona Janik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych, który organizuje konkurs „Przyjazne Podwórko” w imieniu Prezydenta Miasta Gliwice.
Wnioski wraz z wymaganą dokumentacją  i dopiskiem „Przyjazne Podwórko” należy składać do 20 sierpnia (do godz. 14.30) w sekretariacie Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych przy ul. Strzelców Bytomskich 25c. Realizacja przedsięwzięcia powinna się zakończyć do 30 listopada.
Szczegóły konkursu można znaleźć w Regulaminie dostępnym na stronie MZUK www.mzuk.gliwice.pl.
Przypominamy, że miasto nie zapomina również o najmłodszych – od lat organizuje konkurs Gliwickie Place Zabaw, doposażający miejsca rekreacji małych gliwiczan. 
fot. Pixabay.com/CC0
źródło:www.gliwice.eu